625 biegaczy na mecie biegu "Tropem Wilczym 2018"

Wśród licznego grona miast uczestniczących w projekcie "Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych" nie mogło zabraknąć Lublina. Celem wydarzenia było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, a także popularyzacja wiedzy i podtrzymanie świadomości historycznej na ten temat. 

Głównym punktem wydarzenia był bieg na symbolicznym dystansie 1963 m, odwołującym się do daty śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Dla chętnych był do pokonania dystans 5889 m, stanowiący trzykrotność dystansu podstawowego. Trasa biegu prowadziła alejami Ogrodu Saskieg w Lublinie. W biegu udział wzięło łącznie 625 biegaczy, w tym 170 kobiet. 

Na krótszym dystansie zwyciężyli Ptrycja Gruszkowska i Dariusz Samarczenko, natomiast na dłższej trasie triumfowali Joanna Szmit i Adam Świrgoń.

Gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii!

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki

Wydarzenia więcej
Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil Polub nas

Nasi partnerzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.