III Ogólnopolski Turniej dla Osób z Niepełnospraawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim.

26 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół im.  Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbyła się III Edycja Ogólnopolskiego Turnieju dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim.

Zawody odbyły się pod honorowych patronatem Prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Pana Artura Chmielarza. Głównym organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego w Lublinie. Celem turnieju było popularyzowanie Taekwondo Olimpijskiego  jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwijanie sprawności fizycznej i kształtowanie pozytywnych cech osobowości zawodników, rozpowszechnianie idei Taekwondo Olimpijskiego oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem ludzi zdrowych.

   W zawodach uczestniczyło 40 zawodników z 5 Stowarzyszeń zajmujących się między innymi pracą i szkoleniem tej grupy sportowców: UKS ZS Bełżyce, Teatroterapia Lubelska, Legionowska Akademia Sportów Walki i KS Protektor Lublin oraz UKS Tiger Września. Zawody pokazały, że ilość osób niepełnosprawnych intelektualnie, trenujących taekwondo olimpijskie systematycznie wzrasta a praca w Klubach z tą grupą sportowców jest ważnym elementem szkolenia sportowego w PZTO.

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
przy współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil

Nasi partnerzy

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.