III Ogólnopolski Turniej dla Osób z Niepełnospraawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim.

26 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół im.  Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbyła się III Edycja Ogólnopolskiego Turnieju dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim.

Zawody odbyły się pod honorowych patronatem Prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Pana Artura Chmielarza. Głównym organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego w Lublinie. Celem turnieju było popularyzowanie Taekwondo Olimpijskiego  jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwijanie sprawności fizycznej i kształtowanie pozytywnych cech osobowości zawodników, rozpowszechnianie idei Taekwondo Olimpijskiego oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem ludzi zdrowych.

   W zawodach uczestniczyło 40 zawodników z 5 Stowarzyszeń zajmujących się między innymi pracą i szkoleniem tej grupy sportowców: UKS ZS Bełżyce, Teatroterapia Lubelska, Legionowska Akademia Sportów Walki i KS Protektor Lublin oraz UKS Tiger Września. Zawody pokazały, że ilość osób niepełnosprawnych intelektualnie, trenujących taekwondo olimpijskie systematycznie wzrasta a praca w Klubach z tą grupą sportowców jest ważnym elementem szkolenia sportowego w PZTO.

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki

Wydarzenia więcej
Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil Polub nas

Nasi partnerzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.