Pobiegli dla Zoji, czyli 2. Charytatywny Bieg o Złotą Dynię

W niedzielę, 29 października w Wąwozie LSM odbył się 2. Charytatywny Bieg o Złotą Dynię. 

W tym roku celem biegu było zebranie środków na sfinansowanie rehabilitacji 4 - letniej Zoi, podopiecznej Fundacji Rycerze i Księżniczki, która cierpi na zespół Aperta. Jest to uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, charakteryzujący się zarośnięciem szwów czaszkowych, asymetrią twarzy, rozszczepem podniebienia oraz zrośnięciem palców u dłoni i stóp. Zoja potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie.

Biegacze nie zawiedli. W strugach deszczu, ale z uśmiechem na ustach do mety dobiegło 253 zawodników. Na wszystkich czekał unikatowy piernikowy medal w kształcie dyni, posiłek regeneracyjny przygotowany przez Stowarzyszenie "Lubelscy Kucharze Dzieciom", a na zwycięzców dyniowe puchary: złoty, srebrny i brązowy. Złote dynie trafiły do Moniki Kosz i Michała Kitlińskiego. Gratulacje należą się jednak wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dziewczynce. Na konto dziewczynki trafi 9 089,90 zł.

Organizatorami biegu są Fundacja Rycerze i Księżniczki oraz Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
przy współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil

Nasi partnerzy

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.