Szczegółowe informacje na temat półkolonii Wakacje na Sportowo

Już od 4 lipca rozpoczynamy półkolonie "Wakacje na Sportowo".  Przekazujemy szczegółowy program oraz garść przydatnych informacji.

W dalszym ciągu dostępnych jest kilka miejsc na półkolonie. Zapisu można dokonać wypełniając e zgłoszenie dostępne https://frslublin.pl/polkolonie2022  (Po rozwinięciu pola termin pojawią się turnus w których mamy jeszcze wolne miejsca). Z uwagi na wolne miejsca można zapisywać dzieci, które już dostały się na półkolonie na kolejne turnusy.  

 Tutaj można sprawdzić listy uczestników na poszczególne turnusy.

 UWAGA! Nastąpiła zmiana miejsca zbiórki i odbioru dzieci!

Dzieci zbierają się w hali Globus mieszczącej się przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie.  (wejście przy parkingu, od strony Zana, przy wejściu ustawiona będzie flaga z logo półkolonii Wakacje na Sportowo)  Do dyspozycji rodziców będzie duży parking, (wjazd od ul. Kazimierza Wielkiego 8. Uczestnicy półkolonii w godzinach 7:30 – 8:00 oraz 15:30 – 16:00 mają darmowy wjazd na parking).  Zajęcia odbywają się w godzinach od 8:00 do 16:00  jednak dzieci mogą być przywożone od godz. 7:30 (przez pierwsze pół godziny dzieci mają czas wolny, są pod opieką wychowawców). 

Pierwszego dnia półkolonii należy dostarczyć nam kartę kwalifikacyjną z odręcznymi podpisami obojga rodziców/opiekunów prawnych. Obowiązkowe jest przyprowadzanie i odbieranie dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego lub osobę przez nich upoważnioną. Na początku turnusu rodzic składa pisemne oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w zajęciach (wzory dokumentów poniżej). Niedopuszczalne jest, aby dziecko samo wracało z półkolonii.

Dzieci na podgrupy dzielone są pierwszego dnia podczas zabaw integracyjnych. Jeśli dzieci, chcą być w grupie ze swoimi znajomymi nie będzie z tym problemu, pomogą w tym wychowawcy.

W trosce o dobro dzieci, a także o środowisko, prosimy aby dzieci na półkolonie maiły swoje bidony na wodę. Pozwoli to zmniejszyć ciężar dźwigany na barkach oraz przyczyni się do wyprodukowania przez nas mniejszej ilości śmieci. Woda w bidonach będzie systematycznie uzupełniana przez wychowawców.

Szczegółowy program półkolonii:

poniedziałek:

 • gry i zabawy integracyjne
 • warsztaty z karate
 • warsztaty z tańca

Program we wtorek, środę i czwartek jest zmienny w zależności od grupy uczestników (dzieci na grupy dzielone są w poniedziałek) prosimy sprawdzić w jakiej grupie jest Państwa dziecko oraz wyposażyć dziecko w odpowiednie rzeczy

Grupa 1 i 2 wtorek;   Grupa 3 i 4 środa;    Grupy 5 i 6 czwartek; 

 • wycieczka rowerowa nad Zalew Zembrzycki (wycieczka wyłącznie ścieżkami rowerowymi)
 • warsztaty na kajakach
 • gra i animacje sportowe gry

Prosimy o zabranie ze sobą: sprawnego roweru, kasku ochronnego, ewentualnie lekką odzież do przebrania w przypadku zmoczenia podczas warsztatów na kajakach

Grupa 1 i 2 środa;    Grupa 3 i 4 czwartek;  Grupy 5 i 6 wtorek:

 • zajęcia i zabawy na basen Aqua Lublin (część rekreacyjna)
 • zajęcia na trampolinach w Manii Skakania
 • gry i zabawy sportowe

 Prosimy o zabranie ze sobą: skarpet antypoślizgowych na Manię Skakania, strój kąpielowy (dla dziewczynek preferowany strój jednoczęściowy), ręcznik, klapki

Grupa 1 i 2 czwartek;   Grupa 3 i 4 wtorek;   Grupy 5 i 6 środa: 

 • zwiedzanie Lublina z przewodnikiem
 • seans kinowy w Cinema City w Plazie
 • gry i zabawy sportowe

Prosimy o zabranie ze sobą: wygadanych butów, nakrycia głowy, ewentualnie drobnego kieszonkowego (będzie przerwa na lody)

piątek

 • wyjazd na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej
 • zwiedzanie muzeum
 • przejazd zaprzęgiem konnym
 • gra terenowa
 • gry i zabawy animacyjne
 • wspólne ognisko, podsumowanie półkolonii

Aby dzieci mogły w pełni korzystać z przygotowanych zajęć prosimy każdego dnia wyposażyć je w: zakryte wygodne sportowe buty (typy adidasy), nakrycie głowy chroniące przed słońcem, krem z filtrem, preparat przeciw ukąszeniom owadów, leki (jeśli przyjmują).  Prosimy aby dzieci posiadały legitymacje szkole. Jeśli dzieci posiadają plecaki prosimy aby były one podpisane (zdarza się że dzieci mają takie same plecaki)

Życzymy dużo sportowych wrażeń. Do zobaczenia!

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ( w godz. 9:00 – 16:00 w dni pracujące) pod numerem telefonu: 533 335 614 lub z kierownikiem półkolonii: Karolina Czajka tel. 609 763 150 lub mailowo na adres wakacjenasportowo@gmail.com

Do pobrania:

Zadanie w zaresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
przy współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil

Nasi partnerzy

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.