625 biegaczy na mecie biegu "Tropem Wilczym 2018"

Wśród licznego grona miast uczestniczących w projekcie "Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych" nie mogło zabraknąć Lublina. Celem wydarzenia było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, a także popularyzacja wiedzy i podtrzymanie świadomości historycznej na ten temat. 

Głównym punktem wydarzenia był bieg na symbolicznym dystansie 1963 m, odwołującym się do daty śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Dla chętnych był do pokonania dystans 5889 m, stanowiący trzykrotność dystansu podstawowego. Trasa biegu prowadziła alejami Ogrodu Saskieg w Lublinie. W biegu udział wzięło łącznie 625 biegaczy, w tym 170 kobiet. 

Na krótszym dystansie zwyciężyli Ptrycja Gruszkowska i Dariusz Samarczenko, natomiast na dłższej trasie triumfowali Joanna Szmit i Adam Świrgoń.

Gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii!

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
przy współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil

Nasi partnerzy

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.