Korona Półmaratonów

Fenomen biegania jest niekwestionowany, a wśród najbardziej rozbieganych regionów śmiało możemy wskazać Lubelszczyznę. Województwo lubelskie słynie z licznych imprez biegowych dedykowanych nie tylko profesjonalnym biegaczom, ale szczególnie pasjonatom tej dyscypliny. Znane i lubiane Półmaratony na Lubelszczyźnie od teraz łączy jedno hasło – Korona Półmaratonów Lubelszczyzny.

Z przyjemnością informujemy, że Funadcja Rozwoju Sportu w Lublinie pełni rolę koordynatora projektu. 

 

 Ale o co biega?

O to, aby wybiegać 5 z 7 półmaratonów rozgrywanych na terenie województwa lubelskiego. Realizacja projektu połączy w działaniach organizatorów 7 imprez biegowych z 6 miast naszego województwa tj. Półmaraton Zielonych Sznurowadeł (Puławy), Półmaraton Chełmski (Chełm), PKO Półmaraton Solidarności (Lublin), Kraśnik Półmaraton (Kraśnik), Półmaraton Bez Granic (Lubartów), Półmaraton Tomaszowski (Tomaszów Lubelski), Półmaraton Lubelski (Lublin). Tytułem Zdobywcy Korony Półmaratonów Lubelszczyzny, będą mogły wykazać się osoby, które w ciągu roku kalendarzowego ukończą co najmniej 5 z 7 w/w biegów.

 Skąd taki pomysł?

Na co dzień biegamy, ale przede wszystkim organizujemy największe imprezy biegowe na Lubelszczyźnie. To właśnie ze wspólnej pasji do biegania zrodziła się idea stworzenia wspólnej nici łączącej biegi na dystansie półmaratonu. Poszukując nowych wyzwań – zarówno biegowych jak i organizacyjnych – postanowiliśmy połączyć siły. Efektem naszych działań jest projekt „Korona Półmaratonów Lubelszczyzny”. Dlaczego półmaraton? Ponieważ to dystans lubiany i wymagający, ale możliwy dla każdego pasjonata biegania. Na Lubelszczyźnie odbywa się kilkanaście biegów ulicznych i przełajowych na tym dystansie. Mamy nadzieję, że nasz projekt stanie się inspiracją dla wielu biegaczy, motywacją do regularnych startów w naszym województwie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej koronalubelszczyzny.pl oraz obserwowania naszych profilów na facebook.com i instagram.com .

Darmowy Program PIT
dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
przy współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Galeria więcej
Współpraca więcej
Aktualności z tablicy na Facebooku
Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie Odwiedź nasz profil

Nasi partnerzy

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.